Barion Pixel

Egymilliós bírságot szabtak ki az oltás beadását megtagadó háziorvosnak

Kecskemét, 2021. február 24. A kínai Sinopharm koronavírus elleni oltóanyaga Kecskeméten, a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Fõosztályán, ahol háziorvosok átveszik a vakcinákat 2021. február 24-én. MTI/Ujvári Sándor

Egymillió forintos egészségügyi bírságot szab ki a Pest Megyei Kormányhivatal a koronavírus elleni oltás beadását megtagadó erdőkertesi háziorvos praxisára – közölte a kormányhivatal az MTI-vel kedden.

Azt írták: az erdőkertesi háziorvos oltásmegtagadása ellentmond az orvosszakmai, etikai és a jogi előírásoknak is.

A Pest Megyei Kormányhivatal számára sem tolerálható ezért, ha megtagadják az életmentő oltások beadását.

Kiemelt kép: Ujvári Sándor

Olvasnál még hasonló cikkeket? Iratkozz fel hírlevelünkre!