Hogyan lehetsz egy kicsit te is Gerald Durrell?

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület április elsején ismét elindította a „Tavaszi természetles” nevű akcióját, amely június 30-ig a velünk élő madarak, kétéltűek, hüllők, lepkék és emlősök lakossági megfigyelési akciója. E téma apropóján beszélget egymással a Zöld Hang legfrissebb podcast adásában Sarkadi Péter Orbán Zoltánnal, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület szóvivőjével.

Miért nélkülözhetetlen a magyar természetvédelmi munkában, például. a szemléletformálásban, az élőhelyvédelemben, a kerecsensólyom, kékvércse, rákosi vipera, vagy a túzok fajvédelmi programokban a kormány által sokat szidott Európai Unió Life pályázati rendszere? De mit jelent ez a gyakorlatban? Mi az a citizen science, azaz közösségi tudomány? Hogyan lehetünk mi is amatőr természetbúvárok? Miben, és hogyan segítenek ebben a mobiltelefonok? Mi az a Totem adatbázis? A telepesen fészkelő kék vércsék viselkedésének titkait is kiderítették magyar madarászok a világ „vércsefővárosában”. Milyen titkokra derült fény az angolai Falcopolisban? Fenntartható afrikai életvitel: távcsöves puskás hobbivadászok helyett természetszerető teleobjektíves turisták. Miért fontos a vércsék fennmaradásában a vetési varjú?  Mi az az afrikai terepi szorzó? – mindezekről, és sok másról is szó esik podcast adásunkban.


A beszélgetésben említett témákhoz kapcsolódó cikkek, benne részletekkel:

Indul az idei „Tavaszi természetles”, a velünk élő madarak, kétéltűek, hüllők, lepkék és emlősök lakossági megfigyelési akciója:  


A világállomány sorsa a tét: hazatértek a magyar tudósok a kék vércsék angolai fővárosából:


podcast szerkesztője: Sarkadi Péter.

Olvasnál még hasonló cikkeket? Iratkozz fel hírlevelünkre!
Tetszett a cikk? Oszd meg barátaiddal, ismerőseiddel!
Oldal Tetejére