Október második hétvégéje és Budapest szépsége tökéletes környezetet biztosított a Budapest maratoninak, amelynek köszönhetően az autók is megkímélték a Duna-part környékét a Rákóczi hídtól egészen a Margitszigetig. A látványos tömegsporteseményen készült felvételek közül válogattunk.

A 37. SPAR Budapest Maraton Fesztivál maratoni távjának résztvevői a rajt előtt a Pázmány Péter sétányon:

Ha ekkora tömeg lendületbe jön, nem lehet megállítani:

Október második hétvégéje tökéletes időt biztosított. A futóknak és a fotósoknak is:

Az Országház sem maradhatott ki a főváros legszebb részeit hagyományosan érintő eseményből:

Az idősebb Antall József rakpart Parlament elõtti szakaszán:

Amilyen látványos környezetet biztosít Budapest egy városi maratonihoz, olyan nehezet is, elsősorban a hidak miatt. A mezőny a Szabadság hídon:

Szemerei Levente és Csillag Eszter győzött végül a 42 kilométeren. Szemerei 2:21:44, míg Csillag 2:59:16 óra alatt teljesítette a távot. A férfiaknál az ír Derek Crammond 2:29:57-tel lett második, míg Kaposi Benedek 2:32:43-mal a harmadik. A nőknél Bátai Réka (3:01:04) és Garai Ágnes Szonja (3:04:59) futott fel a dobogós helyekre. A 30 kilométeres távon a férfiaknál a finn Aki Nummela (1:40:25 óra), a nőknél Claire Walton (2:09:50) lett a leggyorsabb. Szemerei Levente a célban:

Képek: MTI/Illyés Tibor