

A generátorkezelőket ért halálos fenyegetések miatt egyes területeken leáll a jégkármérséklő rendszer
Egyre szélesebb körben terjed az a – nyilvánvalóan minden tudományos alapot nélkülöző – tévhit, mely szerint az országos jégkármérséklő rendszer tehető felelőssé a Kelet-Magyarországon kialakult súlyos aszályért. A helyzet mára odáig fajult, hogy több generátorkezelő is halálos fenyegetést kapott.

SZTE: Életeket menthetnek a városi zöldfelületek a hőségben
A faállomány növelése ugyanakkor csak egy a lehetséges számtalan zöld megoldás közül.

GKI: a nagyvállalatok környezettudatosabbak, mint a kisebbek
A 11 főnél kevesebbet foglalkoztató cégeknek mindössze 11,5 százaléka rendelkezik tanúsítvánnyal, bár ennek megszerzése és megőrzése jelentős munkát igényel.

A súlyosodó hőhullámok miatt egyre élhetetlenebbé válik az ország
Ha nem teszünk sürgősen azért, hogy csökkentsük az üvegházgázok kibocsátását, jöhetnek a 45 fokos maximumok és az összesen akár másfél hónapig is tartó nyári hőhullámok.

Román vízügy: ne használják a vezetékes hálózat vizét a kert locsolására vagy a medencék feltöltésére
A román közszolgálati rádió beszámolója szerint a Maros megyei Szászrégen térségében lévő falvakban naponta csak néhány órán át, egyes mezőségi településeken pedig csak háromnaponta folyik víz a csapból.

Másodfokú riasztásokat adtak ki zivatarveszély miatt
Elsősorban a keleti, északkeleti megyékben heves zivatarokra is van esély 90-95 kilométer/óra sebességet meghaladó szélrohamokkal.

Mérséklődik a kánikula a jövő héten
A minimumok jellemzően 15 és 22 fok között alakulnak, de a hidegre érzékeny helyeken ennél pár fokkal hűvösebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 32 és 38 fok között valószínű.

DMRV: mindenhol helyreállt a vízszolgáltatás, de marad a vízkorlátozás
Továbbra is kérik a felhasználókat a felelős ivóvízhasználatra, segítve ezzel a szolgáltatás fenntartását.

Még nem tudni, mekkora a kár a bükki erdőtűz után
Becslések szerint 100 hektárnyi fenyves, cserjés, bozótos égett.

Hőség: a kedd hozhat enyhülést
Az országos tisztifőorvos jövő hétfő éjfélig hosszabbította meg a hétfő óta tartó, eredetileg csütörtök éjfélig elrendelt legmagasabb, harmadfokú hőségriasztást.


