

Ördögi körben vergődnek a kunsági partifecskék
Sokáig látványosan csökkent a Magyarországon költő fecskék száma, de néhány éve úgy tűnt, megállhat a folyamat.

Halálos kórt terjeszthetnek az ázsiai szúnyogok, de Magyarországon még nem észleltek fertőzött példányt
Három ázsiai eredetű szúnyogfaj Magyarországon észlelt egyedeiről érkeznek adatok évek óta a kutatókhoz. Mindhárom szúnyog potenciális veszélyforrás lehet az állatok és az ember számára.

Indul a Nemzeti Faültetés Napja: Legyen Magyarország Európa legzöldebb országa!
2024. április 22-én, a Föld napján indítja útjára a 10 millió Fa országos közössége a Nemzeti Faültetés Napját, melyre maguk mellé hívják az egész országot, mert mint írják: „Nincs bal- és jobboldali klímaválság, hőguta, aszály és elsivatagosodás sem.”

Április 22. a Föld napja – az élelmiszertermelést is sokszínűbbé kell tenni
Az ökológiai gazdálkodás fontosságára és élelmiszer termelési rendszerünk sokszínűbbé tételére hívja fel a figyelmet az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) a Föld Napjához kapcsolódva.

Másfélfok: Egy egészséges fánk, ami a városainkat is fenntarthatóbbá teheti
Oxfordból indult hódító útjára a fánkgazdaság modellje, amelynek célja, hogy megtaláljuk azt az arany középutat, ahol a Föld minden lakosának alapvető emberi szükségletei kielégülnek („társadalmi alapzat”), miközben tiszteletben tartjuk az életet fenntartó bolygó kapacitását („környezeti plafon”).

Felmásztunk Magyarország legnagyobb ártéri kurgánjára
Egy alföldi túra kevésbé változatos tájképpel kecsegtet, mint egy hegyvidéki kirándulás, ám cserébe ökológiai ritkaságokat és a síkság varázslatos hangulatát kínálja.

Így tekerd körbe a Földet egy nap alatt! Bringás kihívás elé állít a Föld napja
Április 20-21-én, éppen a Föld napja előtti hétvégén, a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (MAKETUSZ) egy játékra hívja a vállalkozókedvű bringásokat, aminek a keretében megkísérlik körbetekerni a Földet.

WWF: Segítsünk a folyóknak, hogy segíthessenek nekünk
A WWF legfrissebb jelentése szerint Európa vízi ökoszisztémáinak éves gazdasági értéke több mint 11 ezermilliárd euróra becsülhető (világszinten ez a szám ennek több mint ötszöröse).

A gazdák rémálma: növekvő tavaszi fagykárokat és terméskiesést hozhat a klímaváltozás Magyarországon
A gyümölcsösöknél fellépő terméskiesésért 80 százalékban a tavaszi fagykár a felelős.
