A Trump és Musk okozta káoszt figyelve könnyen gondolhatjuk azt, hogy ez semmi más, mint két nárcisztikus félbolond milliárdos önző és felelőtlen játéka.
Hogyan lehet, hogy évtizedek óta képtelen a magyar állam az óbudai gázgyár területén lerakott mérgek elszállítására és a terület kármentesítésére? S ez nem az egyetlen hely az országban, lásd Budapest Illatos út, Garé, Szentendre.
Szolnokon építi fel az első európai üzemét a KunlunChem kínai elektrolitgyártó cég – jelentette be március 7-én Szijártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Nagy kormányzati lökést kap a lakossági felújításokat az energiakereskedők és -szolgáltatók terhére segítő Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer (EKR), az új szabályokat nemrég bocsátotta társadalmi egyeztetésre az Energiaügyi Minisztérium.
A Copernicus Éghajlatváltozási Szolgálat Copernicus Climate Change Service– C3S) szerint a globális tengeri jég kiterjedése februárban új történelmi minimumot ért el.
A Budapesti Klímaügynökség és a F4STER Zrt. a BME és az Óbudai Egyetem építész kutatóinak közreműködésével elkészítette Budapest új épület-tipológiáját.
A kormányzati kiadások szerkezetéről mutatunk számokat. Az ábrákon nem a kiadások abszolút értéke látszik, hanem a GDP arányában mutatjuk a költéseket.
Annak érdekében, hogy gátat szabjanak a szélsőjobb előretörésének, az európai politikai pártok gyakran megpróbálták egyszerűen elvetni az ezen erők által megfogalmazott kérdések egy jelentős részét, miközben a jobboldal napirendjének egy másik részét éppenséggel magukévá tették.
Miért építünk nagy házat, miért halmozunk fel tárgyakat, bigyókat és kütyüket? Miért akarunk messzire utazni? Mi ennek a környezeti ára? Hogyan lehet úgy élni, hogy kevés terhelést okozzunk a Földnek? Milyen a minimalista életmód? Hogyan lépjünk ki a fogyasztói társadalom béklyóiból? Beszélgessünk együtt mindezekről a Klímaklubban!
A Megújuló Magyarországért Alapítvány és az ELTE Média Tanszékén működő Minor Média/Kultúra Kutatóközpont együttműködésében a Tarnabod 2.0 Jövőgyár és a miskolci Dr. Ámbédkar Iskola tanulói úgynevezett részvételi filmeket készítettek.
Milyen hatással lesz az USA-ra, és a világra az, hogy az antizöld Donald Trump kilépteti az Egészségügyi Világszervezetből, és a Párizsi Klímaegyezményből hazáját?
A Megújuló Magyarországért Alapítvány és az ELTE Média Tanszékén működő Minor Média/Kultúra Kutatóközpont novemberben Tarnabodon és januárban Miskolcon, az Ámbédkár Iskolában tartott workshopokat.
A klímaváltozás kapcsán kitűzött célok sokak szerint elérhetetlenek, a szükséges intézkedések meghozása pedig láthatóan fájdalmas volna a kormányoknak.
Ezzel a címmel indítottunk vitát, Kis Miklós főszerkesztő vitaindítóját lásd lent. A szerzők közül négyen élőben is vitatkoztak a Klímaklubban, az erről készült podcast itt hallható.
A technológiákat nem pusztán a hatékonyság és a profitszerzés szempontjából kell értékelni, és az átalakuló munkaerőpiac miatt sokkal erősebb szociális hálóra, radikálisabb újraelosztásra van szükség.
A történelmi tapasztalatok nem támasztják alá sem a technológiai pesszimizmust, sem a közgazdasággal szembeni szkepticizmust – érvel esszéjében Bod Péter Ákos.
A Klímaklubban az élővizek feltámasztásáról, a hirtelen lezúduló csapadék levezetéséről és a vízmegtartásról lesz szó. Muszáj beszélni erről, mert a vidék és a város is bajban van, a klímaváltozás miatt egyre több problémával kell majd szembenézni.
A Zöld Hang vitacikk-sorozatának méltó lezárásaként négy szerző Bod Péter Ákos, Csillag Gábor, Galántai Zoltán és Gébert Judit vitázott a technológiai fejlődés fenntarthatóságáról.
A klímaváltozás kapcsán kitűzött célok sokak szerint elérhetetlenek, a szükséges intézkedések meghozása pedig láthatóan fájdalmas volna a kormányoknak.
November 6-án indult a Megújuló Magyarországért Alapítvány Klímaklubja a budapesti Gödör Klubban. A második kerekasztal fő témája az volt, hogy ki véd meg minket a klímaváltozás hatásaitól?