

Újjászületik Magyarország egyik legnagyobb Tisza-holtága
Hosszas tervezést és előkészítést követően egy gigantikus beruházás keretében varázsolják újjá a Gyálai Holt-Tiszát.

50 éves a Tisza-tó „lelke”
A Tisza-tó hazánk második legnagyobb, és egyben legfiatalabb állóvize. A tekintélyes méretű tó neve eredetileg Kiskörei-víztározó volt, amely idén ünnepli az 50. születésnapját.

A famatuzsálemek évezredek óta vonzzák a természetjárókat
Létfontosságú kérdés, hogyan bánunk az erdőkkel. Példát mutatnak ebben a „dendromániások”, az idős fák lajstromba vevői.

A biológiai sokféleség erősebbé tesz
Egy biológiailag diverzebb élőhely jobban ellen tud állni a tágabb környezetben bekövetkező, esetleg gyorsan egymást követő változásoknak – Sallee-Kereszturi Barbara humánökológussal beszélgettünk.

Golfpályát nyírunk vagy vadvirágos rétet teremtünk?
Az ökológiai rendszerek jövőben biztosítéka lehet a beporzó fajok jólléte. Hosszabb távon az egész emberiség jövőjének kulcsa abban rejlik, hogyan közelítünk a hasznos fajok védelméhez.

Végleg eltűnhetnek a térképről a Gyulai-erdő bükkfái
Mesés környezetben dolgozik napkeltétől napnyugtáig Németh András természetvédelmi őr, aki a Duna-Ipoly Nemzeti Park munkatársa. A természetvédő szívesen mesélt a Tápió Hajta Vidéke Tájvédelmi Körzet egyik titokzatos zugáról.

Viharfelhők a Balaton felett: NER-merényletsorozat a tó ellen
Amikor valahol a Balaton partján elköltesz egy forintot, egyre gyakrabban Mészárosnál, Tiborcznál (de mindenképpen Orbán-közelben) csörren meg a pénztárgép. De az ökológiai változások még riasztóbbak.

Fotópályázat a gyepes élőhelyeken előforduló őshonos fajokról
Idén is meghirdetik a gyepes élőhelyek értékeinek, jellemző növény- és állatfajainak bemutatását, népszerűsítését célzó fotópályázatot.

Tetemes károkat okoznak Magyarországon az invazív fajok
Hívatlan vendégek sodorhatják végveszélybe a hazai ökoszisztémát.
