

Másfélfok: Hogyan hűtsük le városainkat nyáron, ha nem esik az eső? Csapadék, zöldfelületek, energiaáramlás és városi hőszigethatás
A nyáron, főként a városokban kialakuló hőszigethatás csökkentése a hőségnapok számának növekedésével már most is probléma, de a következő években ez csak súlyosbodni fog, ami mérhető gazdasági és egészségügyi hatásokkal (pl. többlethalálozás) jár.

Másfélfok: Európa a leggyorsabban melegedő kontinens, mégsem prioritás a környezet- és klímavédelem az Unió közeljövőjéről szóló dokumentumban
Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) először közreadott, alkalmazkodásról szóló jelentése 36 klímakockázatot sorolt öt fő csoportba (élelmezés, egészségügy, infrastruktúra, gazdaság és pénzügy, ökoszisztémák).

WWF: Többet ésszel, mint biomassza-erőművel!
Az országban több helyen is működő biomassza-erőművek rendkívül faanyag- és pénzpazarló módon üzemelnek.

Infografika: gazdaságilag is nagyon megérné a zöld átállás
Magyarország minden egyes euróval, amit a zöld átállásba fektetne, majdnem 3 eurónyi haszonhoz jutna.

Hamar búcsút inthetnénk az orosz gáznak
Uniós módon hozott is meg nem is az Európai Tanács március 4-ei, a gázfogyasztás csökkentésével is foglalkozó ülése.

A Föld (gyász)napja – az eltűnő termőföld nyomában
Mára a termőföld a legveszélyeztetettebb természeti erőforrássá vált.

Húsvéti locsolkodás: áldást hoz az élet vize
Húsvéthétfő néphagyománya a Kárpát-medencében főképp a locsolkodásról szól. De hogy a szokás honnan származik, mi volt eredetileg a célja, vagy mikor lett az itatóvályúból kölnisüveg, most az is kiderül.

Döntés előtt az EU: GMO-e az NGT?
Hamarosan arról kell dönteni, hogy ugyanolyan szigorú, szinte a termesztési tilalommal felérő szabályok vonatkozzanak-e az NGT révén létrehozott növényekre, mint amelyek a GMO-kra (genetitikailag módosított szervezetek) vonatkozóan jelenleg is érvényben vannak.

A klímaválság megoldható, ha van hozzá politikai akarat
Többféle, megvalósítható és hatékony lehetőség van az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésére és az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodásra, és ezek már most is rendelkezésre állnak.

Világszerte vesztésre áll az atomenergia a megújulókkal szemben
Másfél évtizeddel ezelőtt az atomipar propagandistái nukleáris reneszánszot ígértek, de Fukushima és a gazdasági válság akkor zárójelbe tette a nukleáris energiát. Most ismét nukleáris reneszánszról beszélnek.
