Közel 280 címszóból áll az MMAA Klíma Enciklopédiája. Reméljük, ezzel hozzá tudunk járulni a klímaváltozással kapcsolatos fogalmak tisztázásához és az egyre sürgetőbb klímavédelemhez.
A címszavakhoz adunk egy rövid definíciót, de a részletekre kattintva mélyebb magyarázatot is. Minden oldalon található egy ABC-s index és egy kereső is, amely a címszavak között segít eligazodni. Honlapunk egyéb szövegeiben is felbukkannak a címszavak linkjei.
Az enciklopédiát folyamatosan bővítjük. Bármi észrevételed van az enciklopédiáról (milyen fogalom hiányzik, melyik magyarázatot kellene módosítani), írd meg nekünk ide: info@mmaa.hu Köszönjük!
Azt mutatja meg, hogy egy adott anyagmennyiség hőmérsékletének 1 °C-kal történő megváltoztatásához mennyi hő szükséges. Az anyagok hőkapacitása attól függ, hogy milyen a szerkezetük, illetve milyen halmazállapotban vannak.
A Párizsi Klímamegállapodás alapvető célkitűzése a globális felmelegedés mértékének az iparosodás előtti szinthez képest legfeljebb 1,5 °C-ra való korlátozására
A Föld légkörének, óceánjainak, szárazföldjeinek, jégtakaróinak és bioszférájának összetett kölcsönhatásait foglalja magában, amelyek együttesen alakítják bolygónk éghajlatát.
Észak-Atlanti Bukóáramlás, az Atlanti-óceán északi részének fő tengeri áramlata, mely fontos szerepet játszik Európa és Észak-Amerika éghajlatának szabályozásában. Ennek egy részét Golf-áramlatnak is hívják.