Közel 280 címszóból áll az MMAA Klíma Enciklopédiája. Reméljük, ezzel hozzá tudunk járulni a klímaváltozással kapcsolatos fogalmak tisztázásához és az egyre sürgetőbb klímavédelemhez.
A címszavakhoz adunk egy rövid definíciót, de a részletekre kattintva mélyebb magyarázatot is. Minden oldalon található egy ABC-s index és egy kereső is, amely a címszavak között segít eligazodni. Honlapunk egyéb szövegeiben is felbukkannak a címszavak linkjei.
Az enciklopédiát folyamatosan bővítjük. Bármi észrevételed van az enciklopédiáról (milyen fogalom hiányzik, melyik magyarázatot kellene módosítani), írd meg nekünk ide: info@mmaa.hu Köszönjük!
Biokémiai folyamat, amely során a növények és egyes baktériumok a napfény energiáját felhasználva szén-dioxidból és vízből szerves anyagokat állítanak elő, miközben oxigént bocsátanak ki. Ez a folyamat az élővilág elsődleges energiaforrása.
Olyan fenntartható gazdálkodás, amely nemcsak megőrzi, hanem javítja is a talaj, a víz és az ökoszisztémák egészségét. Célja, hogy a természetes rendszerek helyreállításával növelje a termelékenységet, miközben csökkenti a mezőgazdaság negatív környezeti hatásait.
Természetes éghajlati jelenség, a Csendes-óceán trópusi területén figyelhető meg periodikusan. A klímaváltozással ez a jelenség megjósolhatatlanul megváltozik
Kulcsszerepet játszanak a Föld klímájának és élővilágának fenntartásában. Az óceánok hatalmas hő- és szén-dioxid-raktárak: elnyelik a Nap energiájának jelentős részét, valamint az emberi tevékenységek során kibocsátott szén-dioxidot, ezáltal mérsékelve a globális felmelegedést.