Harc a szemétszörnnyel, a szelektív gyilkos, és az utolsó magyar jegesmedve

A Megújuló Magyarországért Alapítvány és az ELTE Média Tanszékén működő Minor Média/Kultúra Kutatóközpont együttműködésében a Tarnabod 2.0 Jövőgyár és a miskolci Dr. Ámbédkar Iskola tanulói úgynevezett részvételi filmeket készítettek. A novemberi és a januári workshopokon a fiatalok a klímaváltozás témakörével foglalkoztak és az őket érintő környezeti problémákról forgattak rövid filmeket.

A projekt a részvételi videót, mint társadalomkutatási módszert alkalmazva a környezeti igazságosság kérdését vizsgálja. A fiatalok tapasztalatai alapján bemutatja az erőforrások egyenlőtlen eloszlását, a helyi közösségeket sújtó környezeti problémákat és a klímaszorongást.  A Tarnabodon és Miskolcon készült videókból február 12-én rendeztek mini filmfesztivált az MMAA klímaklubjában a Budapest 7. kerületi Kazinczy u. 34.-ben.

A vetítés célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a környezeti igazságtalanságokra és hozzájáruljon a fenntarthatóbb jövő építéséhez, a társadalmi párbeszéd ösztönzéséhez és a fiatalok aktív részvételéhez a klímaváltozás elleni küzdelemben.  Az eseményen részt vettek a fiatalok is, akik a filmekben olyan környezeti kihívásokat mutatnak be, mint a szemetelés, a légszennyezés és az energiaszegénység, amelyekkel saját lakóhelyeiken nap mint nap szembesülnek. Ezek a problémák nemcsak a fiatalok közvetlen életminőségét befolyásolják, hanem a jövőjükre is komoly hatással vannak.



A vetítés után Szilágyi László két projektvezető-facilitátorral beszélgetett:
Haragonics Sári docens, ELTE BTK Méditanszék tanársegéd;
és Müllner András docens ELTE BTK Méditanszék.

A fotókat és a hangfelvételt Sarkadi Péter készítette.

Kapcsolódó cikk:
Részvételi filmezés a gyakorlatban – interjú Haragonics Sárival
https://media.elte.hu/blog/2024/09/08/interju-haragonics-sarival/

Olvasnál még hasonló cikkeket? Iratkozz fel hírlevelünkre!
Tetszett a cikk? Oszd meg barátaiddal, ismerőseiddel!
Oldal Tetejére