Zöld Hang podcast: Mikor szárad ki a Kárpát-medence? 

Hogyan lehet megállítani a Kárpát-medence kiszáradását? Hogyan függ össze az árvíz és az aszály? Miért nem jó megoldás az öntözés, és mi lenne a jó megoldás? A Vizet a tájba, az nem öntözővizet a szántóföldemhez. Mennyire víz és tájellenes az EU agrártámogatási rendszere? Mi az a Vásárhelyi-terv, hol nem áll most? Hogyan kellene változtatnunk a rossz tájhasználatunkon?

Többek között e kérdésekről esett szó az idei Bánkitó Fesztivál egyik beszélgetésén július 11-én. Fesztiválon neves civil zöld szervezetek vezetőit, zöldpolitikusokat lehetett faggatni arról, hogy mit kell tenni annak érdekében, hogy élhető, etikus, méltányos és fenntartható – azaz “zöld” legyen a közeljövő.



Az itt felvett Mikor szárad ki a Kárpát-medence?  című kerekasztal-beszélgetést Szilágyi László, a Megújuló Magyarországért Alapítvány kuratóriumi elnöke vezette. Beszélgetőtársai érkezési sorrendben:
Maksi Mátyás, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője,Szabó Rebeka biológus, a Párbeszéd társelnöke, és
Balogh Péter geográfus, gazdálkodó, a SZÖVETség az Élő Tiszáért Egyesület elnöke, és  a Vízválasztó Mozgalom kezdeményezője



Az Bánkitó Fesztiválon elhangzott előadásokból készített podcastokat a nyár folyamán hetente publikáljuk.

Első rész: Rezsihökkentéstől a lomcsendőrségig. Litkai Gergely zöldítő ötletei


Az adást rögzítette, szerkesztette, és a fotókat készítette: Sarkadi Péter

Olvasnál még hasonló cikkeket? Iratkozz fel hírlevelünkre!
Tetszett a cikk? Oszd meg barátaiddal, ismerőseiddel!
Oldal Tetejére