

Invázió a természetben: ellenünk fordultak a behozott idegenek
A hazai természetvédelem egyik legnagyobb kihívása az őshonos élővilágot veszélyeztető idegenhonos növényfajok visszaszorítása.

A vidéki Anglia és Itália legszebb arcára leltünk a Pilis szívében, A Kertész Kertjében
Az egészséges környezetet a fenntarhatóság, az esővíz megbecsülése és az ökotudatosság jellemzi. Sőt olyan meglepetéseket rejt A Kertész Kertje, mint a hátsó kerítés menti toszkán világ, vagy éppen a zseniálisan viselkedő robotfűnyíró, amelynek a hangját sem lehet hallani.

Melegszik az idő a jövő héten
A csúcsértékek 19 és 25 fok között várhatók, a tartósabban borongós tájakon lesz hűvösebb.

Nógrád megyében bukkant fel a vélhetően szlovák medve
Szakértők figyelmeztettek, hogy hogy a helyiek legyenek óvatosak és vigyázzanak magukra.

Faültetvényeket telepítenek inkább valódi erdők helyett a gazdák
Bár az ország erdőinek negyedét már most is az akác teszi ki, ez az arány tovább növekedhet – az erdőtelepítési program költségvetéséből. Az akácültetvények viszonylag gyors anyagi hasznot hoznak a gazdáknak, de az őshonos erdőkhöz képest ökológiailag szinte értéktelenek, természetvédelmi szempontból pedig inkább károsak.

Mérsékelte a viharkárokat a jégkármérséklő rendszer
A rendszer a déli óráktól a riasztott területeken teljes kapacitással működött, a generátorok összesen 3917 órát üzemeltek.

Csongrád-Csanád megye eddig fertőzésmentes területén jelent meg a madárinfluenza
Békés megyében az utolsó kitörés előzetes fertőtlenítését követően a minimálisan előírt 21 nap letelt, ezért a Nébih elrendelte a védőkörzetek feloldását.

Óvják és tanítják nekünk a természet csodáit a nemzeti parkok
A biodiverzitás, a természeti és néprajzi értékek megóvására születtek. Megmutatják nekünk ezek szépségeit, miközben megtanítanak bennünket a tiszteletükre. Európában több mint 110, nálunk még nincs 50 éve, hogy léteznek nemzeti parkok. Ma van az európai nemzeti parkok napja.
