Az Európai Bizottság alelnöke a zéró kibocsátási tervek haladását sürgette Madridban
„A szénerőműveknek nincs jövője.”
„A szénerőműveknek nincs jövője.”
A főváros „nem fog a kormányra várni” a kérdésben.
Örülnek annak az előrelépésnek, hogy az Országgyűlésben is párbeszéd indult a természetkárosítási ügyekről, a szigorú előírások végrehajtásáról azonban sajnos mindig túlságosan kevés szó esik.
Az éghajlatváltozással tisztában lévő fiatalok csaknem háromnegyede azt várná, hogy a kormányok jelentős lépéseket tegyenek a jelenség kezelésére. Ez az arány az alacsony és közepes jövedelmű országokban még magasabb, 83 százalékos – ezek azok a területek, amelyeket a klímaváltozás várhatóan a legnagyobb mértékben érint a jövőben.
A helyi civilek és a Greenpeace elszántak: addig folytatják a tiltakozást, amíg a kormány le nem állítja a fejlesztésnek titulált természetrombolást.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2-vírus okozta, Covid-19 nevű betegségnek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje.
Hazánkban minden harmadik 15-24 év közötti fogyaszt valamilyen dohányterméket.
November 25-ig még nyitva áll az a minden eddiginél magasabb támogatási összegeket biztosító, összesen 40 milliárd forint keretösszegű pályázat, amely biogazdálkodás fenntartására és biotermelésre való átállásra igényelhető.